SİNEMAYA DAİR...
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

En son izlediğiniz filmler

En son izlediğiniz filmler Empty En son izlediğiniz filmler

Mesaj tarafından Destiny Perş. Ağus. 26, 2010 10:57 am

En son izlediğiniz filmler 53a75b9e56ac0cf039165c11915daefa

İşkence Odası / Martyrs
Yönetmen: Pascal Laugier Oyuncular: Morjana Alaoui, Mylène Jampanoï, Catherine Bégin, Robert Toupin, Patricia Tulasne, Juliette Gosselin, Xavier Dolan-Tadros, Isabelle Chasse, Emilie Miskdjian, Mike Chute, Jessie Pham, Erika Scott Senaryo: Pascal Laugier Türü: Korku-gerilim Yapım: 2008 Fransa-Kanada yapımı Süre: 97 dk. Gösterim Tarihi: 1 Mayıs 2009 (Tiglon)

2004 yapımı fantastik-korku filmi Saint Ange / Kutsal Bakire ile hatırladığımız senarist-yönetmen Pascal Laugier, dört yıl aradan sonra yine aynı tür bir filmle karşımızda. Martyrs / İşkence Odası, bilinmiyen bir tarikat tarafından işkenceden geçirilen bir grup insanın çarpıcı hikayesini anlatıyor. 8. !f İstanbul AFM Uluslararası Bağımsız Filmler Festivali’nin Nöbetçi Sinema bölümünde de gösterilen film, 2008 Sitges Film Festivali’nde en iyi film adayı olmuştu. 1 Mayıs 2009’da gösterimde…
Filmin konusu:
1970’lerin başı, Fransa… Aniden ortadan kaybolan on yaşındaki Lucie, ondört ay sonra kaçarak kurtulur. Şoka girmiş bir halde bulunduğunda genç kızın vücudunda ağır işkence izleri görülür. Kendisine kimlerin işkence yaptığını bir türlü söylemeyen Lucie, kaldırıldığı hastanede kendi yaşıtı Anna ile arkadaş olur.

Onbeş yıl sonra, bir gazete haberinde gördüğü fotoğraftan kendisine işkence yapan aileyi tanıyan Lucie, bir av tüfeğiyle bu ailenin evini basar. Ardından aynı evden telefonla Anna’yı arar. Anna, Lucie’ye yardım etmek için eve gittiğinde, başına geleceklerden en ufak bir fikri yoktur.

Destiny
Destiny
Joker
Joker

http://fatihmuldur.websitem.info/

En son izlediğiniz filmler Empty Geri: En son izlediğiniz filmler

Mesaj tarafından Destiny Perş. Ağus. 26, 2010 11:00 am

En son izlediğiniz filmler Resim003

En son izlediğiniz filmler kategorisine girermi bilmiyorum ama evet dün akşam Kanal D ekranlarında Tv de ilk kez daha evvel adını bile duymadığım Gomeda adında bi türk filmi izledim. Film şöyle yani bildiğimiz amerikan filmlerine özenti belli hani bi gurup genç bi yere gider sonra yolla arabaları bi şekilde bozulur yolun ortasında kalırlar ve süre gelen olaylar bu filmde aynı onun gibiydi ilk başta aslında çok banelde olsa türklerin böyle bi film yapmaya kalkışması bile izlemem için en büyük etken yani hoşuma gitmedi değil neyse izledim Gomeda mıdır nedir çok saçma aptalca yapılmış bi senaryo hayatımda izlediğim en kötü film kategorisinde cüneyt arkının, Kartal tibetin ve diğer yeşilcam filmlerinin(bi kaç sayılı hariç) başında gelir. YAni bi film bu kadar mı kötü çekilir bi de hani gerilim filmi diye çekmişler ya ben benteni izleyince bile daha çok geriliyorum. O aptalca gerilim müzikleri onlar bile berbat inandırıcılıkta yoksun böyle kötü bi film olamaz ya durun daha sonuna gelmedim başında bile bu kadar kötüyken bırakamadın işte çünkü öyle bi huy varki mutlaka bi şeyin sonunu getirmem lazım aynen öyle oldu bunuda izliyim dedim senaryo bu kadar mı karmaşık bu kadar mı kötü olur ne olduğu belirsiz eminim filmi çekenler bile hiç bi şey anlamamış çok inandırıcılıkta yoksun bi film herneyse tüm bu olumsuz şeylere rağmen yinede bari sonunu getireyim dedim izledim sonunda ne oldu biliyor musunuz meğer bütün yaşanan o aptal saptal olaylar hepsi bi rüya ben çıldırdım resmen ulan 2 saatim boşa geçti gelir nete takılırdım ya oturur hiç bi şey yapmazdım daha iyi yanıyorum bi o 2 saatin boşa gitmesine yaniyorum ha bi eskiden hep neden bizde bi oscar kazanamıyoruz türklere haksızlık yapılıyor diyordum şimdi bize oscarı vermeyenlere sonuna kadar hak veriyorum ya bizde gururla bakın bu türk yapımı diyipte izleyemyck miyiz?
Destiny
Destiny
Joker
Joker

http://fatihmuldur.websitem.info/

- Similar topics