SİNEMAYA DAİR...
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Fenerbahçe

200610

Fenerbahçe Empty Fenerbahçe

Fenerbahçe Fenerbahce_bayragi_1245273454
Destiny
Destiny
Joker
Joker

http://fatihmuldur.websitem.info/

Bu yazıyı burda paylaş : reddit

Fenerbahçe :: Yorum

Destiny

Mesaj Salı Haz. 29, 2010 9:45 pm tarafından Destiny

Beklenen oldu, Elveda Daum!

Fenerbahçe'de, pazartesi günü başlayacak yeni sezon hazırlıkları öncesinde teknik direktör belirsizliği sona erdi. Daum ile yollar ayrıldı.

Fenerbahçe'de, pazartesi günü başlayacak yeni sezon hazırlıkları öncesinde teknik direktör belirsizliği sona erdi.

Mesaide bulunduğu Samandıra'dan saat 21:00 sularında hareket ederek kulüp binasına giden Alman teknik adam burada yöneticilerle görüşme yaptı. Toplantıda taraflar, sarı-lacivertlilerle 2 senelik daha kontratı bulunan Christoph Daum'a ödenecek tazminat konusunda anlaşmaya vardı.

Fenerbahçe yönetimi, aradaki bir kaç ufak pürüzün de giderilmesinin ardından Alman teknik adamın sözleşmesinin feshedildiğini resmen açıkladı.

Destiny

Mesaj Salı Haz. 29, 2010 9:46 pm tarafından Destiny

Fenerbahçe Aykut_KOCAMAN_yakin_aciklama

Fenerbahçe'de Christoph Daum'dan boşalan teknik direktörlük görevine Aykut Kocaman getirildi.

Fenerbahçe’de Aykut Kocaman dönemi resmen başladı.

Alman çalıştırıcı Christoph Daum ile yollarını ayıran Fenerbahçe’de teknik direktörlük görevine Aykut Kocaman getirildi.

Aykut Kocaman 28 Haziran 2010 Pazartesi günü sarı lacivertli ekibin toplanmasıyla birlikte yeni görevine başlayacak . Kocaman'ın imza töreni 29 Haziran 2010 Salı günü saat 14.00'de yapılacak.

AYKUT KOCAMAN KİMDİR?
Aykut Kocaman'a daha önce futbolcu ve sportif direktör olarak hizmet ettiği Fenerbahçe'de şimdi de teknik direktör olarak görev yapacak.

4 Mayıs 1965'te Sakarya'da dünyaya gelen Aykut Kocaman, futbolculuk kariyerine Altınmızrak Kulübü'nde başladı. Ardından Sakaryaspor'a geçen Kocaman, esas çıkışını da burada yaşadı.

206 kez giydiği Sakaryaspor forması altında 99 gole imza atan Aykut Kocaman, Fenerbahçe'nin dikkatini çektiğinde tarihler 1988'i gösteriyordu. Sarı-lacivertli takımın 103 golle Türkiye rekoru kırdığı 1988-1989 sezonunda attığı 29 golle krallık tacını takan Kocaman, aynı mutluluğu 1991-1992 ve 1994-1995 sezonlarında da yaşadı.

1995-1996 sezonunda Trabzonspor ile amansız bir yarışa giren Fenerbahçe, Avni Aker Stadı'nda şampiyonluk maçına çıkarken, Aykut Kocaman takımının en büyük gol ümidiydi. Abdullah'ın golüyle 1-0 yenik duruma düşen sarı-lacivertliler, önce Oğuz'un frikiğiyle eşitliği sağladı, ardından da Aykut'un attığı golle 2-1'lik galibiyete ve aynı zamanda şampiyonluğa uzandı.

Maç sonunda Trabzonsporluların üzüntüsünü paylaştığını söyleyen Aykut Kocaman tüm Türkiye'nin takdirini kazansa da, dönemin Fenerbahçe Başkanı Ali Şen tarafından, Oğuz Çetin ile birlikte 252 maçta 176 gole imza attığı formadan uzaklaştırıldı.

İstanbulspor'a transfer olan golcü futbolcu burada geçirdiği dört sezonun son bölümünde futbolculuk ile teknik adamlığı birlikte yürüttü. Futbolculuk kariyerine nokta koyduktan sonra İstanbulspor'da teknik direktörlüğe devam eden Kocaman, sarı-siyahlılara oynattığı güzel futbolla dikkatleri üstüne çekti.

Takip eden dönemde sırasıyla Malatyaspor, Konyaspor ve Ankaraspor'u çalıştıran Aykut Kocaman, 2009-2010 sezonunun başında sportif direktörlük göreviyle Fenerbahçe'ye dönüş yaptı..

Sezon boyunca teknik direktör Christoph Daum ile ilişkisi tartışılan Kocaman, bu konu hakkında yorum yapmaktan kaçınırken, Daum ile iyi bir iş ilişkisi içinde olduklarını söyledi..

Mart ayının başında Fenerbahçe'de Daum'un ardından teknik direktörlüğe getirilmesinin söz konusu olmadığını açıklayan Aykut Kocaman, kendisinin de böyle bir planı olmadığını söyledi.

Ancak, Fenerbahçe'nin son maçta şampiyonluğu kaybetmesiyle birlikte sarı-lacivertli camiada Christoph Daum üstündeki baskı artmaya başladı. Bu gelişme üzerine, Alman teknik adamla yolları ayırmaya karar veren sarı-lacivertli yönetim, uzun pazarlıklar sonunda amacına ulaştı ve Fenerbahçe'nin yeni teknik direktörünün Aykut Kocaman olduğu açıklandı.

Destiny

Mesaj Paz Tem. 18, 2010 1:28 am tarafından Destiny

Taktik Değiştirdi

Fenerbahçe Taktik-degistirdi-2153343_3627_o

Fenerbahçe Ganalı Oyuncu İçin Yeni Bir Girişimde Bulundu.

Habertürk Gazetesi'nin haberine göre teknik direktör Aykut Kocaman'ın gençliği nedeniyle ilk tercih olarak gördüğü Asamoah Gyan için Rennes'in 'bonservis inadını' aşamayan Fenerbahçe taktik değiştirdi. Yönetimin daha önce "En büyük hayalimPremier Lig" diyen 24 yaşındaki oyuncuyla masaya oturduğu öğrenildi. Sunderland ve West Ham ile rekabet eden F.Bahçe kurmayları, Şampiyonlar Ligi faktörünü de kullanarak Gyan'ı ikna etmeyi başardı. Ganalı'nın 2.5milyon Euro karşılığında Sarı-Lacivertli kulübe "Evet" dediği belirtildi.

KURNAZ TAKTİK
Gyan konusunda atılan bu adım sonrası gözler yeniden Rennes'e çevrildi. Fransız ekibine 12milyon Euro öneren Fenerbahçe'nin 15 milyon Euro'ya kadar çıktığı Fransız gazetelerinin manşetlerini süslemişti. Ancak 18 milyon Euro'dan geri adım atmayan Rennes'in 'katı' tutumu, Aykut Kocaman'ın bir an önce bitirilmesini istediği transferin uzamasına neden olmuştu. Gyan'ın ikna edilmesiyle eli güçlenen Sarı-Lacivertli yönetimin, bu kozu Rennes'e karşı kullanacağı öğrenildi. "Oyuncu bizi istiyor" çıkışıyla Rennes'i köşeye sıkıştırmayı hedefleyen Fenerbahçeli idareciler, Fransız kulübünün 18 milyon Euro'luk inadını kırmak ve Gyan'ı 15 milyon Euro karşılığında renklerine katmak için çaba harcayacak.

Destiny

Mesaj Paz Tem. 18, 2010 1:30 am tarafından Destiny

Fenerbahçe Dağıldı!

Fenerbahçe Köln'e 5-2 Yenildi, Etl-dom Kupası'nda 4.Oldu.

Fenerbahçe Fenerbahce-dagildi-2154180_6458_o

Yeni sezon hazırlıklarını Belçika'nın Genk şehrinde yaptığı kamp çalışmalarıyla sürdüren Fenerbahçe, burada katıldığı ETL-DOM Turnuvası'nın 3.'lük maçında da Köln'e 5-2 yenildi.

Şampiyonlar Ligi 3. ön eleme turunda İsviçre'nin Young Boys takımı ile eşleşen ve Temmuz ayının sonunda ve Ağustos'un başında çok önemli iki karşılaşma oynayacak olan Fenerbahçe'nin oynadığı ikinci hazırlık maçını da kaybetmesi morallerin bozulmasına neden oldu.

Fenerbahçe, Köln maçında Volkan Babacan, Önder (Dk. 46 Bekir), Bilica, İlhan, Dos Santos, Kazım (Dk. 46 Caner Erkin), Selçuk, Christian, Stoch, Alex (Dk. 46 Deivid), Semih (Dk. 46 Gökhan Ünal) gibi ideale yakın kadrosuyla mücadele etti.

Sarı - lacivertliler, Türk kökenli oyuncu Taner Yalçın'ın 2 gol 1 asisle yıldızlaştığı ETL-DOM Kupası turnuvasındaki üçüncülük maçında Köln karşısında 5 gol yedi. Almanya'nın Köln kentinde düzenlenen turnuvanın ilk gününde Az Alkmaar'a 2-0 mağlup olan Fenerbahçe, Köln'e de 5-2 yenilerek turnuvayı 4. sırada tamamladı. Alman ekibine galibiyeti getiren golleri Taner (2), Freis (2) ve Yabo kaydetti. Sarı - lacivertlilerin gollerini ise 50. dakikada Deivid ve 89. dakikada yeni transfer Stoch kaydetti.

Fenerbahçe'de yeni transfer Stoch ilk 11'de mücadele ederken, uyum sorununu henüz aşamadığı gözlenen Slovak oyuncu ve 89. dakikada attığı şık golle klasını konuşturdu.

Fenerbahçe'nin yediği 5 golde özellikle savunmada yaptığı hatalar dikkat çekti. Bilica - İlhan ikilisinin yaptığı basit hatalar,Dünya Kupası nedeniyle tatilde olan Uruguaylı oyuncu Lugano'yu arattı.

Aykut Kocaman'ın öğrencileri yalnızca ikinci yarının başında ortaya koyduğu oyunla etkili olurken, geriye kalan anlarda sahada etkili olamadılar.

Sarı - lacivertliler böylelikle turnuvayı 4. sırada tamamlarken, kamp programı çerçevesinde üçüncü hazırlık maçını 19 Temmuz 2010'da Genk'te Belçika 1. Lig takımlarından KRC Genk ile yapacak.

Fenerbahçe 21 Temmuz Çarşamba günü TSİ 21.00'de Mönchengladbach'taki Borussia Park Stadyumu'nda Galatasaray ile karşı karşıya gelecek.

Destiny

Mesaj Perş. Ağus. 26, 2010 11:51 am tarafından Destiny

Fenerbahçe'de Christoph Daum ile yolların ayrılmasından sonra takımın başına getirilen Aykut Kocaman resmen Fenerbahçe teknik direktörü oldu.

Düzenlenen basın toplantısına Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım ile katılan Aykut Kocaman resmi imzayı attı.

NTVSPOR.NET'in basın toplantısından derlediği önemli açıklamalar şöyle:

YILDIRIM: KOCAMAN, BİR ÇIĞIR AÇACAK
Basın toplantısında konuşan Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, Aykut Kocaman ile birlikte Türk Futbolu'nda bir çığır açılacağını söylerken "Artık Türk teknik adamlara görev verme zamanı geldi" dedi. Aziz Yıldırım aynı zamanda "Türk Futbolu'nun Aykut Kocaman'ın kişiliğine ihtiyacı var" açıklamasını yaptı. Yıldırım "Biz yönetim kurulu olarak ona yetkiyi verdik. Bütün sorumluluk kendisinindir. Sayın Kocaman'ın Fenerbahçe tarihindeki yerini ve taraftarın kalbindeki yerini biliyoruz. Taraftarında onu istediğini biliyoruz. Sadece yerli teknik adam olarak Mustafa Denizli şle şampiyon olduk. Yerli teknik adamlara görev verme zamanı geldi. Kocaman ile bu dönem başlayacak. Geçen sezon da beraber çalıştık. Güvencimiz sonsuzdur. Önümüzde bir çığır açılacaktır. Değişim olacaktır. Kendisi de buna layıktır. Milli takımlar anlamında da Aykut'un kişiliğine hepimizin ihtiyacı vardır" dedi.

KOCAMAN: "EN BÜYÜK KORKUM..."
Aykut Kocaman ise "Beklentilerin ne kadar yüksek olduğunu idrak edecek durumdayım. Umarım olumlu sonuçlar alırız. Gözü kara bir insanım. Ancak en korktuğum şeylerden biri bu kadar yüksek güvene karşı mahcup olma kaygısıdır. Ama top benim ayağımda. Topla ne kadar ve nasıl oynadığımı herkes görecek" dedi.

"TRANSFERLER GELECEK"
Çıkan haberlerle ilgili "Bazı konular içimizde kalmalı ve doğru şeyler söylenmeli. Benim kendi hayatım da böyle. Eğer gücümüz yeterse takımda da bunu koruyacağız. Bazı şeyler yine takımda kalacaktır" açıklamasını yapan Kocaman "Transferler olacak Fenerbahçe'de. Şu ana kadar 2 isim kattık. Hem yabancı hem de yerli birkaç futbolcu gelecek. Çalışmalarımız devam ediyor" açıklamasını yaptı.

"EN BÜYÜK ÖRNEK HAGİ"
Kocaman "Ben oyuncu konusunda bardağın dolu tarafına bakarım. .Ben futbolcularımla konuşacağım. Kulübü seven, arkadaşlarıyla iyi anlaşan herkese kapım açıktır" ifadesini kullanırken transferde esas olanın "genci, yaşlısı önemli değil. ssas bakış açımız değer katacak isimler. Önümüzde harika bir örnek var. Galatasaray'dan Hagi" şeklinde değerlendirdi.

"Köklü değişikliği takım ve kadro düzeyinde değil daha agresif oynamak yolunda yapacağız. Yabancı sayısının sahada 6 olup ama sonsuz yabancı sayısı olmalı. Önemli olan oyuncu sayısını bizim seçebilmemiz" açıklamasını yapan Kocaman "Bizim takımımız yarıştığımız her kulvarda başarılı olmak zorundadır. Bu sene de öyle olmak için en azami çabayı göstereceğiz" dedi.

Kocaman "Sözleşmem 1 senelik. Neden 1 senelik? Ben hep burdayım. Ben sözleşmeye bağlı değilim. Hep Samandıra'yız. Hayatımız Samandıra'da" ifadesini kullandı.

Destiny

Mesaj Perş. Ağus. 26, 2010 11:53 am tarafından Destiny

'Gerçek Fenerliyim'

Fenerbahçe ile 4 yıllık sözleşme imzalayan milli futbolcu Caner Erkin, takımın yaptığı idmana da katıldı.

Kaptan Alex, yeni transfer İlhan Eker'le birlikte Caner'e de 'Aramıza hoşgeldin' dedi.

Fenerbahçe'ye gelmesinde Aykut Kocaman'ın etkili olduğunu aktaran genç futbolcu, 'Galatasaray'dan ayrılmamda Arda ile yaptığım kavganın alakası yok. Arda benim en iyi arkadaşlarımdan biri. G.Saray'da kalmayı ben istemedim ve Fenerbahçe'ye gelmek istedim. Gerçek bir Fenerbahçe taraftarıyım' dedi.

Destiny

Mesaj Perş. Ağus. 26, 2010 11:53 am tarafından Destiny

CEHENNEMİN DİBİNE KADAR YOLUN VAR!

Destiny

Mesaj Perş. Ağus. 26, 2010 11:54 am tarafından Destiny

"Fenerbahçe'yi tercih ettim"
Fenerbahçe'nin yeni transferi Miroslav Stoch, basın mensuplarının sorularını yanıtladı.
2010-2011 sezonun hazırlıklarını Belçika'nın Genk kentinde sürdüren Fenerbahçe'de, yeni transfer Miroslav Stoch da kampa katıldı.

Basın mensuplarının karşsıına geçen Stoch, bulunduğu ortamdan mutlu olduğunu ve herkesin kendisine yardım etmesinden memnuniyet duyduğunu belirtirken, transfer süreciyle ilgili şöyle konuştu:
"Fenerbahçe ile Galatasaray arasında çekişme yaşandığı doğru. Fenerbahçe'ye gelmek tamamen benim tecihimdi. Çünkü Şampiyonlar Ligi'nde oynayacak bir ekipte fotma giymek istedim. Gelmeden önce milli takımdan arkadaşım Holosko ile konuştum. En ciddi teklifler Fenerbahçe ve Galatasaray'dan gelmişti. Holosko, iki kulübün de iyi olduğunu söyledi. Galatasaray'a saygım sonsuz ama tercihim bu yönde oldu."
Slovak oyuncu, her iki kanatta da oynayabileldiğini belirterek, "Eğer yedek kalırsam hocamızın kararı diye düşünür, sonuna kadar saygı duyarım. Sol açık ve sağ açık oynayabilirim. Tercihim sol açık" ifadelerini kullandı.
Sarı-lacivertli takıma gelme sebebinin sorulması üzerine Stoch, "Kaliteme güveniyorum. Tabii ki tecrübe eksikliğim var. Fenerbahçe forması altında üst düzey maçlara çıkacağım. Buraya gelme sebebim, kaldığım hergün kendimi geliştirmek ve kariyer yapmak" dedi.
Şükrü Saracoğlu Stadı'ndan ve taraftarlardan çok etkilendiğini vurgulayan Slovak yıldız, "Birçok büyük kulüpten teklif aldım. Bu kulüplerin söylenmesinin doğru olmadığını düşünüyorum. Artık Fenerbahçe'nin futbolcusuyum. Geçtiğimiz günlerde Manchester City'nin teklif yaptığı yönünde haberler de çıktı. Bu iddialar doğru değil" şeklinde konuştu.
Stoch, kaç numara giyeceğiyle ilgili bir soruyla ilgili olarak, önceliğinin 11 numara olduğunu ancak bu konunun netlik kazanmadığını söyledi.
Kaynak:ntvspor

Destiny

Mesaj Perş. Ağus. 26, 2010 11:54 am tarafından Destiny

Rakibimiz belli oluyor

Türkiye'yi Şampiyonlar Ligi'nde temsil edecek olan Fenerbahçemizin, bu turnuvaya dahil olacağı 3. eleme turunun kuraları, 16 Temmuz Cuma günü, İsviçre'nin Nyon kentindeki UEFA merkezinde çekilecek. Fenerbahçe, kuraya seri başı olarak girecek.

Fenerbahçe, 2010-2011 sezonunda Şampiyonlar Ligi'nde gruplara kalabilmek için iki eleme turu oynayacak. Kulüp puanı 54.890 olan ve kuraya seri başı olarak giren Fenerbahçe'nin 3. eleme turundaki muhtemel rakipleri arasında İskocya'nın Celtic FC, Yunanistan'ın PAOK FC, Romanya'nın FC Unirea Urziceni, İsviçre'nin BSC Young Boys ve Belçika'nın KAA Gent takımları yer alıyor. Kura çekimi Nyon'daki UEFA merkezinde Türkiye saati ile 13.00'te başlayacak. 3. ön eleme turu ilk maçları 27-28 Temmuz, rövanşları ise 3-4 Ağustos tarihlerinde oynanacak. Fenerbahçe bu turu geçmesi halinde, 17 veya 18 ve 24 veya 25 Ağustos tarihlerinde, Şampiyonlar Ligi'nde gruplara kalabilmek için play-off maçları oynayacak. Şampiyonlar Ligi 3. eleme turunda Fenerbahçe'nin dahil olacağı kura grubundaki takımlar şöyle:

Seri Başı Takımlar

FC Zenit Petersburg (Rusya)
AFC Ajax (Hollanda)
Fenerbahçe SK (Türkiye)
FC Dynamo Kiev (Ukrayna)
SC Braga (Portekiz)

Seri Başı olmayan Takımlar

Celtic FC (İskoçya)
FC Unirea Urziceni (Romanya)
PAOK FC (Yunanistan)
BSC Young Boys (İsviçre)
KAA Gent (Belçika)

http://www.fenerbahce.org/fb2008/det...ontentID=20195

Destiny

Mesaj Perş. Ağus. 26, 2010 11:55 am tarafından Destiny

Rakibimiz Young Boys

Fenerbahçemizin Şampiyonlar Ligi 3. ön eleme turundaki rakibi İsviçre’nin Young Boys takımı oldu. Young Boys ile ilk maçımızı 27 veya 28 Temmuz’da deplasmanda. Rövanş ise 3 veya 4 Ağustos’ta Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadı’nda. Kurayı değerlendiren Sportif Direktörümüz ve Teknik Sorumlumuz Aykut Kocaman, kağıt üzerindeki en iyi kurayı çektiklerini ancak önemli olanın bunu sahaya da yansıtabilmek olduğunu söyledi. Oyuncumuz Emre Belözoğlu ise ilk maçı deplasmanda oynayacak olmalarını bir avantaj olarak değerlendirdi.

fenebahce.org

Destiny

Mesaj Perş. Ağus. 26, 2010 11:55 am tarafından Destiny

Fenerbahçe moral buldu
Fenerbahçe, hazırlık maçında Belçika 1. Lig takımlarından Genk'i 3-0 mağlup ederek ilk galibiyetini aldı. Oyuna sonradan giren Kazım Kazım, 2 asist ve 1 gole imza attı.
Yeni sezon hazırlıklarını Belçika’da sürdüren Fenerbahçe, üçüncü hazırlık maçındaBelçika 1. Lig takımlarından KRC Genk ile karşılaştı.
İkinci yarıda daha etkili bir performans sergileyen Fenerbahçe, Gökhan Ünal, Alex ve Selçuk'un golleriyle sahadan 3-0 galip ayrıldı. Daha önce oynadığı ilk iki hazırlık maçını da kaybeden sarı lacivertliler, hazırlık kampındaki ilk galibiyetini aldı.
Karşılaşma karşılıklı ataklarla başladı. İki takım da pozisyon üretmekte sıkıntı yaşamazken, gol yollarında etkili olamadı ve ilk devre golsüz eşitlikle sona erdi.
Maçın ikinci yarısına iyi başlayan taraf Fenerbahçe oldu. Kazım Kazım’ın oyuna girmesiyle birlikte rakip kaleye daha etkili gelmeye başlayan sarı lacivertliler, aradığı golü Gökhan Ünal ile buldu.
Alex’in arapasında rakip ceza sahasının sağ çaprazında topla buluşan Kazım Kazım, bekletmeden topu arka direkte bekleyen Gökhan Ünal’a verdi. Düzgün bir vuruşla topu ağlara gönderen Gökhan, 65. dakikada takımını 1-0 öne geçirdi.
Genk kalesine etkili gelmeye devam eden sarı lacivertlilerde 75. dakikada sahneye Brezilyalı yıldız Alex çıktı. Bekir'in pasıyla rakip ceza sahasının son çizgisinde topu kontrol eden Kazım Kazım, yerden attığı şık pasla Alex'i topla buluşturdu. Tecrübeli oyuncu güzel bir şutla Genk ağlarını birkez daha havalandırdı: 0-2
Bu dakikadan sonra çok rahatlayan Fenerbahçe'de yeni transfer Stoch'un sağ kanattan kullandığı köşe vuruşunda ceza sahası içinde topla buluşan Selçuk Şahin, güzel bir kafa vuruşuyla kaleciyi mağlup etti ve skoru 3-0 yaptı.
Karşılaşmanın kalan bölümünde iki takım da başka gol bulmayı başaramazken, Fenerbahçe maçı 3-0 kazandı.

Destiny

Mesaj Perş. Ağus. 26, 2010 11:56 am tarafından Destiny

GALATASARAY: 0 - FENERBAHÇE: 1
Gol: Dk. 30 Andre Santos (Fenerbahçe)

Kırmızı kart: Dk. 14 Selçuk (Fenerbahçe

Son yıllarda aralarında oynadıkları maçlarda Galatasaray'a büyük üstünlük kuran Fenerbahçe, Almanya'da oynanan hazırlık maçında da ezeli rakibine şans tanımadı.

Destiny

Mesaj Perş. Ağus. 26, 2010 11:56 am tarafından Destiny

Yıldırım: Yatırımlar devam edecek
Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, yönetim olarak güçlerinin yettiği kadar yatırım yapacaklarını söyledi.

Fenerbahçe Faruk Ilgaz Tesisleri'nde, Yüksel Günay başkanlığında gerçekleştirilen Yüksek Divan Kurulu Toplantısı'nda, kulüp başkanı Aziz Yıldırım ile yöneticiler Nihat Özdemir, Cihan Kamer, Şekip Mosturoğlu, Vedat Olcay, Mithat Yenigün, Abdullah Kiğılı, Hüseyin Topbaş, Yasemin Merçil ve Hakan Dinçay da hazır bulundu.

Üyelerden Kerim Kerimoğlu'nun mali konulara ilişkin eleştirileri üzerine son bölümde söz alıp konuşma yapan Aziz Yıldırım, üyelere kendileriyle ilgili maddi anlamda hiçbir şüpheleri olmaması gerektiğini söyledi.

Yüksek Divan Kurulu toplantılarında yapılan eleştirilerin kendileri için yol gösterici olduğunu kaydeden başkan Yıldırım, şunları kaydetti:
"Herkesin konuşması gerektiğine inanan bir insanım. Ama her seferinde de burada bizi tahrik edercesine söylendiği zaman bunlar bizi üzüyor. Lütfen bu kürsüde söylediğiniz bir şeyin arkasında duralım ve doğru olduğuna inanarak söyleyelim. Beni bir tek suçlayamayacağınız şey paradır. Para dışında her türlü suçlama yapabilirsiniz. Maddi anlamda Fenerbahçe'ye zarar veren veya bununla ilgili bir şey olduysa bu konular arkasında bir şey bulamazsınız. Bütçe şöyle olmuş, deftere böyle yazılmış... Bunları ben değiştirmedim. Ben geldiğim zaman ne vardıysa aynı şeyler devam ediyor. İyileştirmek için belki bir şeyler yapmış olabilirim."

"BORÇ VARDIR, OLACAKTIR"
Yaptıkları yatırımların Fenerbahçe Kulübünün geleceği için önemli adımlar olduğunu anlatan Aziz Yıldırım, ''Fenerbahçe Spor Kulübünün borcu vardır, olacaktır, borç olmadan da büyüme şansı yoktur" dedi.

Bugün kulübe kazandırılan değerlerin yıllar geçtikte artarak daha da değerleneceğini anlatan Yıldırım, ''Çünkü bunlar gayrimenkul. Bu paraları buralara yatırmasaydım, toplamasaydım, gidip de oyuncu alsaydım, o oyuncular gitseydi elimizde bunlar olmasaydı daha mı iyi olurdu acaba... Hep yatırım yaptık. Elimizden geldiği kadar yatırım yapacağız. Neresi olursa olsun arazi almak lazım. Buna inanan bir insanım. Yatırımlar devam edecek" şeklinde konuştu.

"EN UFAK BİR ŞEY BULABİLİRSENİZ BİZ ZATEN BURADA OLMAYIZ"
Kulüp başkanı Yıldırım, üyelere maddi konularda kendilerinden hiçbir şüpheleri olmaması gerektiğini ifade etti.

Kerim Kerimoğlu'ndan, Yüksek Divan Kurulu toplantılarında gerginlik yaratmaması isteğinde bulunan Yıldırım, şöyle konuştu:
"Bizi tenkit ederken maddi anlamda hiçbir şüpheniz olmazsın. Rica ediyorum. Bulabileceğiniz en ufak bir şey olursa, o zaman zaten biz burada olmayız. Biz, bir maça bilet alıp giren insanlarız. Lütfen altında bir şey aramayın. Altında bir şey varsa, biz olmayız diyorum. Tekrar tekrar söylüyorum. Burada bir aile ortamı var, aile ortamını bozmayalım. Buranın huzurunu bozmayalım. Tenkit edin, ama şahsi ve kişisel şeylere girmeyelim."

Aziz Yıldırım, "Hep beraber inşallah gönlümüze göre geçen bir sezon yaşarız" şeklindeki sözlerle konuşmasını bitirdi.

"KOCAMAN'A YÜREKTEN İNANIYORUZ"
Yönetim kurulu faaliyet raporunu okuyan kulüp başkan vekili Nihat Özdemir, çok istemelerine rağmen geçen sezon futbol takımının son maçta atamadığı bir gol sonucunda şampiyonluğu kaçırdığını hatırlatarak, yönetim kurulu olarak üzerlerine aldıkları sorumluluk duyguları içinde gerekli önlemleri alma çabasına girdiklerini ifade etti.

Christoph Daum ile olan sözleşmelerini karşılıklı feshettikten sonra futbol takımı teknik direktörlüğüne getirdikleri Aykut Kocaman'ın başarılı olacağına yürekten inandıklarını kaydeden Özdemir, "Sayın Aykut Kocaman kamp ve transfer çalışmalarına başlamıştır. Kamp çalışmaları olumlu geçmiştir. Çeşitli takımlarla hazırlık maçları oynayan takımımız son olarak Spor Toto Dostluk Kupası maçında Galatasaray karşısında 76 dakika 10 kişi oynamasına rağmen 1-0 galip gelerek kupayı müzemize götürmüş bulunmaktadır" diye konuştu.

Futbol takımına yaptıkları takviyeleri anlatan Özdemir, Caner Erkin, İlhan Eker, Stoch ve Dia'nın yanı sıra Denizlispor'dan genç oyuncu Recep Niyaz'ı kadrolarına kattıklarını, transfer çalışmalarının sürdüğünü belirtti.

Altyapıdan yetişen Gökay, Berk, Okan ve Ertuğrul ile sözleşme yenilediklerini bildiren Özdemir, bu genç isimlerin başarıyla görev yapmalarını arzuladıklarını ifade etti.

Geride kalan 2009-2010 sezonunda futbol dışı faaliyetlerde son derece başarılı bir dönem geçirdiklerini anlatan Nihat Özdemir, diğer branşlardaki başarıları ve çalışmaları anlatarak sözlerini sürdürdü.
DENETLEME KURULU RAPORU
Denetleme kurulu raporunda, kulübün 30 Haziran 2010 tarihine kadar tahakkuk eden borç toplamının 189 milyon 320 bin 818 lira olduğu açıklandı.

Kulübün 2015 yılına kadar ödemesi gereken bu borcu bulunurken, geçmiş yıllardaki kar payı gelirleri dikkate alındığında, 2011, 2012, 2013, 2014 ve 2015 yıllarında Fenerbahçe Sportif A.Ş'den her yıl için ortalama 108.3 milyon lira kar payı beklentisi olduğu kaydedildi.

ÜYELERİN GÖRÜŞLERİ
Yönetim kurulu ve denetleme kurulu raporları üzerine söz alarak konuşan yüksek divan kurulu üyelerinden Kemal Açıkgöz, Aykut Kocaman'ın sahip olduğu futbol bilgisiyle yeni görevine layık olduğunu, ancak bir anda mucize beklenmemesi gerektiğini ifade etti.

Önemli olanın sahaya yansıtılacak güzel futbol olacağını anlatan Açıkgöz, "Aykut bu işin tam ehli. Son iki maçta yavaş yavaş farkını gösterdi" dedi.

Eski yönetici Köksal Özbek, Aziz Yıldırım başkanlığındaki süreçte 13. yılını yaşayan kulübün sportif ve sosyal bağlamda olağanüstü derecede güzel ve faydalı tesisler kazandığını, ancak tapusu kulübe ait bulunan gayrimenkullerin eksikliği veya yeterli miktarda olmayışı gerçeğinin bulunduğunu anlatarak, "Dağınık yerleşimlerle yeni yeni sosyal tesisler yapmak yerine tapulu arazi satın alma hususuna olağanüstü şekilde önem verilmelidir. Orta ve uzun vadede arazilerin kazanacağı değer kulübün mali güvencesi olacaktır'' şeklinde konuştu.

Divan kurulu toplantılarında genelde mali konularla ilgili eleştirilerde bulunan Kerim Kerimoğlu ise bugünkü toplantıda da yine yönetim kurulu üyeleri ve divan kurulu üyelerini kızdırdı. Son mali genel kurul öncesi hazırlanan raporla kürsüye çıkan Kerimoğlu, kulübe yazı yazarak bazı sorulara yanıt istediğini, ancak gerekli yanıtları alamadığını ifade ederek sitemde bulundu. Kerimoğlu, yeni bütçede eski borçlar için kaynak ayrılmadığını savundu.

Divan kurulu üyesi Nezih Duru ise Galatasaray maçının 14. dakikasında kırmızı kartla oyun dışında kalan futbolcu Selçuk Şahin'i eleştirdi. Duru, Selçuk'un, şampiyonluğun yitirildiği Trabzonspor mücadelesinde de hakeme itirazından dolayı görev yerini kaybettiğini ve golün yenilmesinde hatası olduğunu savunarak, bu tip bireysel hataların takıma zarar verdiğini anlattı.

Toplantıda söz alan Fenerbahçe Mali İşler Koordinatörü Abdülkadir Kuşin, Kerimoğlu'nun sorularının hiçbirinin yanıtsız bırakılmadığını, yönetim kuruluna yönelttiği her sorunun cevabının faaliyet raporunda bulunduğunu kaydetti.

NİHAT ÖZDEMİR SELÇUK'U SAVUNDU
Üyelerin görüşlerinin ardından söz alan kulüp başkan vekili Nihat Özdemir, yönetim kuruluna yöneltilen bazı sorulara yanıt verdi.

Nezih Duru'nun futbolcu Selçuk ile ilgili eleştirisi nedeniyle sarı-lacivertli oyuncuyu savunan Özdemir, "Kulübümüzdeki her sporcu değerlidir. Her zaman başarılı olmazlar. Hata hiç yapamazlar diye bir şansları yoktur. Selçuk, unutulmamalıdır ki, geçtiğimiz sezon Ali Sami Yen Stadı'nda oynadığımız maçta attığı bir şut ile takımına galibiyet golünü kazandırdı. Şampiyonlukta iddiamızı artıran bir dönüm maçıydı. Hakemin ayağı ayağına yanlışlıkla çarptı. Milli futbolcunun böyle bir şey yapacağına inanmıyorum" ifadelerini kullandı.

Köksal Özbek'in konuşmasındaki tapulu mal konusunda da Özdemir, ""Bu konuya önem veriyoruz. Fenerbahçe'nin bugün tapuları birikti ve artarak devam ediyor" dedi.

Özdemir ayrıca, İstanbul dışındaki Fenerbahçe derneklerinin sayısının 146 olduğunu bildirdi.

Destiny

Mesaj Perş. Ağus. 26, 2010 11:57 am tarafından Destiny

Fenerbahçe Şampiyonlar Ligi 3. ön eleme ilk maçında 10 kişi kaldığı maçta 89. dakikada yediği golle maçtan 2-2 beraberlikle ayrıldı.

Destiny

Mesaj Perş. Ağus. 26, 2010 11:58 am tarafından Destiny

Fenerbahçe 2-2'lik maçın rövanşında Young Boys'a Kadıköy'de 1-0 yenilerek Şampiyonlar Ligi umutlarını yitirdi. Young Boys'un golünü adı Fransızca'da "Hoşgeldiniz" anlamına gelen Bienvenu kaydetti. Fenerbahçe'nin hedefi artık UEFA Avrupa Ligi...

Destiny

Mesaj Perş. Ağus. 26, 2010 11:58 am tarafından Destiny

FENERBAHÇE'NİN RAKİBİ PAOK

Fenerbahçe'nin rakibi Yunanistan'ın PAOK takımı oldu. Fenerbahçe ilk maçı deplasmanda oynayacak. PAOK ateşli bir taraftar kitlesine sahip. PAOK'un bir diğer özelliği de İstanbul'da kurulmuş olması...

Destiny

Mesaj Perş. Ağus. 26, 2010 11:59 am tarafından Destiny

Sarı-lacivertli kulüp, Niang için Fransız ekibiyle 7 milyon, kendisiyle de yıllık 2.6 milyon euro'ya el sıkışırken, Gyan'ın dün gelmek istediğini bildirmesiyle frene bastı. Yönetimin cumaya kadar kararını vereceği, Niang'ın şansının yüzde 60, Gyan'ın ise yüzde 40 olduğu ifade edildi.

Destiny

Mesaj Perş. Ağus. 26, 2010 12:00 pm tarafından Destiny

Niang Fenerbahçe'de

Fenerbahçe 5249

Destiny

Mesaj Perş. Ağus. 26, 2010 12:00 pm tarafından Destiny

"Deivid de Souza’ya Teşekkürlerimizle"

Profesyonel Futbol Takımımızın kadrosuna 2006'da dahil olan Brezilyalı oyuncumuz Deivid de Souza ile yollarımız karşılıklı anlaşma sonucu ayrılmıştır.

Formamızla 100'ün üzerinde maça çıkan ve takımımıza önemli katkılar sağlayan Deivid de Souza'ya teşekkür ediyor; Brezilya ekiplerinden Flamengo'da devam edeceği kariyerinin başarılarla sürmesini diliyoruz.

Fenerbahçe Spor Kulübü Resmi Sitesi / Türkiye'nin En Gelişmiş Spor Kulübü Portalı

Destiny

Mesaj Perş. Ağus. 26, 2010 12:01 pm tarafından Destiny

TRABZONSPOR: 3 - FENERBAHÇE: 2
Goller: Dk. 14 Mehmet Topuz (kendi kalesine), Dk. 16 Yattara, Dk. 29 Glowacki (Trabzonspor), Dk. 28 Lugano, Dk. 42 Mehmet Topuz (Fenerbahçe)

Destiny

Mesaj Perş. Ağus. 26, 2010 12:01 pm tarafından Destiny

Ve Robinho konuştu

İngiliz basının günlerdir Beşiktaş veya Fenerbahçe'ye transfer olacağını iddia ettiği Robinho, Globo Network internet sitesine önemli açıklamalarda bulundu.

Beşiktaş'ın hem kendisiyle hem de Manchester City ile anlaştığı yönünde haberler çıkmasına rağmen şu ana kadar sadece Fenerbahçe'den resmi teklif aldığını ifade eden Brezilyalı yıldız, “Türk futboluna ve Fenerbahçe'ye büyük saygı duyuyorum ancak ben kararımı verdim. Türkiye'de oynamak istemiyorum” dedi.

Şu an için başka teklifleri değerlendirdiğini belirten Robinho, “Pazarlıklar devam ediyor, daha transfer döneminin kapanmasına 1 hafta var. Bu süre içerisinde birçok şey olabilir. Şunu çok net söyleyebilirim ki; İspanya ya da İtalya'da futbol hayatımı sürdüreceğim” diye konuştu.

Destiny

Mesaj Çarş. Eyl. 01, 2010 12:01 am tarafından Destiny

PAOK 'Fener'i söndürdü

Şampiyonlar Ligi kapısında Tottenham'dan 4 gol yiyen Young Boys'a elenen Fenerbahçe UEFA Avrupa Ligi playoff rövanş maçında da PAOK ile 1-1 berabere kalarak Avrupa macerasına başlamadan bitirdi.

Fenerbahçe 100827-fbana.hlarge

İsviçre temsilcisi Young Boys'a elenerek Şampiyonlar Ligi'ne katılmayı başaramayan ve yolu UEFA Avrupa Ligi'ne düşen Fenerbahçe, Selanik'te 1-0 yenildiği PAOK ile rövanş maçında Kadıköy'de karşı karşıya geldi. Fenerbahçe Emre'nin golüyle öne geçmesine karşın uzatmalarda Müslimoviç'ten yediği golle 1-1 berabere kaldı ve Avrupa'ya başlamadan veda etti.

Fenerbahçe'de sakatlıktan kurtulan Volkan Demirel ve Bilica sahaya ilk 11'de çıkarken Trabzonspor maçında yedek kulübesinde başlayan Stoch ve Alex de ilk 11'deki yerlerini aldı. Yen transfer Niang da gol umudu olarak sahadaydı...

Fenerbahçe karşılaşmaya Niang'ın etkili vuruşuyla başladı. Daha sonra oyun kurmakta zorlanan ve gol bölgelerinde çoğalamayan sarı lacivertlilerin ilk yarıdaki tek atağı 25. dakikadaki Stoch'un şutuydu. İlk yarıda PAOK karşısında etkili olamayan Fenerbahçe bir anda Young Boys maçındaki performansını hatırlattı taraftarlara.

İkinci yarıya taraftarının desteğini de arkasına alarak başlayan Fenerbahçe 50. dakikada Emre Belözoğlu'nun attığı golle 1-0 öne geçti. Defanstan seken topa ceza sahası dışından sert vuran Emre'nin şutu ağlarla buluştu. Bunun yanı sıra maç öncesinde başlayan iki taraftarlar arasında başlayan gerginlik maç boyunca devam etti. PAOKlu taraftarların Fenerbahçe tribünlerine meşale atması ekranlara yansıdı.

Emre'nin golünün ardından Fenerbahçe daha çok bastırmaya başladı. Özellikle sağ kanattan yüklenen Fenerbahçe şutlarla PAOK kalesini zorladı. 61. dakikada ise PAOK inanılmaz bir gol kaçırdı Salpingidis ile. Bomboş kaleye atamayan Yunan futbolcu bir anda yürekleri ağza getirdi. 65.dakikada Alex defansın arkasına sarkamasına karşın dripling özelliği olmadığı için uzaktan vurdu, top auta gitti. 77. dakikada PAOK yine çok tehlikeli geldi. Vieirinha'nın kalesinden çıkan Volkan'dan önce vurduğu topu son anda Bilica çıkardı.

Karşılaşmanın 90 dakikası 1-0 Fenerbahçe'nin üstünlüğüyle sona erince karşılaşma uzatmalara kaldı. Uzatma dakikalarında Alex ile etkili olmaya çalışan Fenerbahçe uzatmanın 12.dakikasında Muslimoviç'ten yediği golle adeta yıkıldı ve skor 1-1'e geldi. 1-1'den sonra turu geçmek için 2 gol atması gereken Fenerbahçe pozisyon bile bulamadı ve Avrupa macerasına başlamadan noktayı koydu.

Fenerbahçe'nin de elenmesiyle Avrupa'da sadece 2 takımımız kaldı.

Destiny

Mesaj Çarş. Eyl. 01, 2010 12:02 am tarafından Destiny

Fenerli futbolculara dansöz kıyafeti!

PAOK taraftarları kutlamaları abartıp Fenerbahçeli futbolculara bilgisayar ortamında dansöz kıyafeti giydirdi ve fotoğraf 'Hanoum Fenerbahçe' başlığıyla internette yayınlandı.

Fenerbahçe 100828xanoum.hlarge

Fenerbahçe'yi UEFA Avrupa Ligi play-off maçında saf dışı bırakan PAOK'un taraftarları kutlamaları iyice abarttı.

Selanik'ten maç için İstanbul'a gelen taraftarlar, çıkardıkları olaylarla hafızalara kazınmıştı. Bayrak yakan, kavga eden, polisi taşlayan taraftarlar Ayasofya'nın üzerine haç diktikleri bir videoyu internette yayınlanmıştı.

PAOK'lular bu kez de Fenerbahçeli futbolculara dansöz kıyafeti giydirdiler.

Fotoğraf Paokmania.gr adlı internet sitesinde yer aldı. 'Hanoum Fenerbahçe' başlığıyla yayınlanan fotoğrafın altında, İngilizce olarak, "Dancing with the stars-Bu yıldızlarla dans edin" yazıldı.

Bilgisayar ortamında yaratılan fotoğrafın yanında ayrıca ağır hakaret içeren ifadeler de bulunuyor.