SİNEMAYA DAİR...
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Çöküş

130810

Çöküş Empty Çöküş

Çöküş Cokus

BERLİN
NİSAN 1945…
Bir ulus, yıkılışını bekliyor…
Başkent sokaklarında hala öfke ve şiddet umutsuzca bekleyen insanlar var…

Hitler ve yakın arkadaşları kendilerini sığınakta güvene almışlardır. Aralarında Führer’ in özel sekreteri Traudi Junge’ de vardır.

Çöküş 119b9yr

Berlin artık düşmüş bir kaledir fakat Hitler, şehirden çıkmayı ve teslim olmayı kabul etmemektedir. Halkının son fertleri dışarıda yok edilirken o, en son yolculuğuna hazırlanmaktadır.

Çöküş 2j3gpyx

Birlikte intihar etmeden birkaç saat önce Eva Braun ile evlenirler.

Çöküş 30nkgmr
(Karısı intihar etmeden önce hazırlanırken)

Çöküş 116iayp
(Çok sevdiği köpeğininde yaşamına son verirken)

Çöküş 5x6h5e
(vedalaşırken)

Çöküş U0epy

‘’İntiharımdan itibaren milyonlar bana lanet okuyacak ama böyle olmasını kader istedi.’’

Cesetleri düşman eline geçmemesi için yakılır.
Çöküş 16gkf2r
(Son kez Adolf Hitler selamı)

Çöküş 33krbsn

Çöküş 2b8jt3
(Ardından geride bıraktıkları çocukları zehirlerken)

Führer’ in peşinden yıllarca sadık bir şekilde gitmiş birçok insanın durumu da farklı değildir. Berlin düşerken herkesin ölümle yaşam arasında seçim yapma saati giderek yaklaşmaktadır.
Hitler ve yakın çevresinin son günlerini onun son özel sekreteri Traudi JUNGE’ nin gözlerinden anlatan film, 2. Dünya Savaşı’ndan beri gizli kalmış bir döneme ışık tutan, tarihi belge niteliğinde müthiş bir dram.

‘’Eğer savaş kaybedilmişse, bu benim umurumda bile değil. İnsanlar perişan olurlarsa olsunlar, tek bir göz yaşı bile dökmem onlar için: Onlar hiçbir şeyi hak etmediler.’’ ADOLF HİTLER, 1945

Destiny
Destiny
Joker
Joker

http://fatihmuldur.websitem.info/

Bu yazıyı burda paylaş : reddit

Çöküş :: Yorum

Destiny

Mesaj Cuma Ağus. 13, 2010 9:54 pm tarafından Destiny

İzleyince çok etkisinde kaldım keliminin tam anlamıyla müthiş bir dram kesinlikle tavsiye ederim.