SİNEMAYA DAİR...
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Paranormal Entity

140810

Paranormal Entity Empty Paranormal Entity

Paranormal Entity 2akfy9s

Paranormal Activity filminin devamı olarak niteleyebileceğimiz filmde Finley ailesine ait cinayet görüntüleri yer almaktadır. Finley’ lerin evinde yaşanan korku dolu olayları yansıtan film aslında gerçek video kaset görüntüleri içermektedir.

Gerçekten çok korkunç bi film ilk filme nazaran (daha doğrusu anlamadığım Paranormal Activity filminin devam niteliğinde çekilmiş ama Paranormal Activity 2 filmi zaten sonradan çıktı yani bunu hiç anlayamadım) çok daha korkunç olmuş olaylar daha erken başlıyor yani güzel işte bilmem daha ne diyim:P belkide böyle düşünmemde ki en büyük etken gerçek bir hikayeden alıntı olması. Gerçek bi hikayeden alıntı olması çok üzücü çünkü böyle olayların yaşandığını bilmek bi yana gencecik bi kızın ve ailesin yaşadığı trajedi, dram tarif edilemez derecede ürkütücü ağlasam mı bilemedim çünkü sadece bi film diyipde göz arda edemezdim sonuçta böyle şeyler yaşanıyor ve bu da ona en iyi (ve tabi korkunç bi) örnek. Uzun bi süre üzerimde korkunç bi etki bıraktı açıkcası. Korku filmi izlemekten çok zevk alanlardanım hani bi film izliym desem hiç düşünmeden direk bi korku açıpta izlerim ya da dramatik bi film herneyse bence bu seri seri diyorum çünkü devam edeceği kanısındayım daha evvel izlediğim korku filimlerinden çok farklı o filimleride izlediğimde korktuğum çok oluyor ama sonra çok saçma ve anlamsız geliyor oysa bu öyle mi hayır gerçek hayatta da varlığını hissettiğimiz şeylerin üzerinde durulmuş ve gerçekten çokta güzel bi şekilde izleyicilerine yansıtılmış eğer tutupta o ruhani varlığı saçma sapan bi cisme benzetseydiler izleme gereksinimi bile duymazdım varlığı göstermemekte özen göstermeleri bile bu filmi izlemem için yeterli bi sebep çok gerçekçi bi kere.

İlk filme gelince (yada ben öyle sanıyorum. çünkü 2. Sini henüz izlemiş değilim ya hala anlamadım bu devam niteliğinde çekilmiş bi film mi yoksa öylesine herneyse öyle yada böyle müthiş bi film olmuş çok beğendim) gerçekten çok beğenmiştim,çok farklı bulmuştum hatta uzun bi süre etkisinde kalmıştım öyle ki bırak evde yalnız kalmayı oda da bile yalnız kalamaz olmuştum desem yalan olur sadece arada bi aklıma gelince aniden ürperiyordum o kadar=P
Ha bi de ben filmin son sahnesinde kadının çığlık sesini duyan nişanlısının aşağı koşup bi boğuşmadan sonra kadının aklını yitirmesi korkunç bi şekilde yukarı geldikten saatlerce bekledikten sonra polislerin gelipte yanlış bi anlama üzerine kadını vurmaları ha bi de altyazılı izledim çünkü bana göre hiç bi şey orjinali kadar güzel olamaz bunları belirtiyorum çünkü biraz araştırdım baktım ki ne göreyim paranormal activity filminin büssürü ayrı ayrı versiyonu aynı filme diğer versiyonlarda da bi şeyler ekleyip sadece her seferinde filmin sonunu değiştirmişler bu da senaryoyu tamamen değiştirmiş mesela bi versiyonunda sonda kadın çığlık atıyor adam aşağı koşuyor boğuşmanın ardından kadın yukarı geliyor meğerse kadının içine girmiş sonra sırf sinemadaki seyircilerinin yüreklerini ağzına getirsin diye adamı eliyle kameraya doğru fırlatıyor hollywood yapımı olduğu nasılda göze çarpıyor=) yani filmin bi sahnesinden sonra aslında ‘’o’’ hep kadının içinde ki zaten adamın evden gitmesini de engelleyen o olmuştu ki bunu ilk izlediğim ve daha etkileyici bulduğum versiyonunda izlemiştim ve biliyordum zaten. Bi diğer versiyonunda kadın yukarı çıktığında tuhaf bi şekilde yatağın üstünde bi çocuk ve odada bi köpek var kadın kamerayı kapatıp köpeği öldürüyor kamerayı açtıktan sonra kadının elindeki kanlı bıcağa çocuk korku dolu gözlerle bakıyor SON gibi gibi ve gereksiz değiştirmeler 2007 versiyonunun olduğunu biliyordum ama filmi sonradan lüzumsuzca böyle değiştimeleri çok gereksizce olmuş ha bi de bunu o yapmacık türkçe dublajlı yapmaları varya beni filmden soğuttu resmen izleyince sinir oluyorum ya. tamam bazı filmlere dublaj yapılsın ama bence korku filmlerine hayır ya da en azından bu filme yapılmaması gerekiyordu. Herneyse (tabiki altyazılı) izledim ve çokta beğendim tavsiye ederim gerçekten korkmak isteyenler için… =/

Filmden bazı fotoğraf kareleri çektim e umarım beğenirsiniz artık;)

Paranormal Entity 2hzlf5s

Paranormal Entity 2enqm0y

Paranormal Entity 2hxlhdz

Paranormal Entity Fw3k2c

Paranormal Entity W9d5sk

Paranormal Entity 2qst941

Paranormal Entity Mbn4fa

Paranormal Entity 314r038

Paranormal Entity 2hs198i

Paranormal Entity Pe4

Paranormal Entity Paranormal-entity07-incubus

Destiny